Dağlı Leblebi (TA05005D)

Marka : Artuk Bey
Fiyat : ₺6,50(KDV Dahil)
₺6,50 'den başlayan taksitlerle

ürünlerimiz silindir kutularda gönderildiği için brüt ağırlık olarak gönderilmektedir.

Mardine Özel Kavrulmuş Sarı Leblebi;

Hastalıklardan korur: Sarı leblebi polifenoller, bitkisel besinler, beta-karoten ve vitaminler gibi bir dolu antioksidan içermesi nedeniyle vücutta oksidatif stresi azaltmak ve kronik hastalığı önlemek için etkili olabilmektedir. Antioksidanlar serbest radikaller ile mücadele etmekte ve sağlıklı hücrelerin mutasyona uğraşmasını önlemektedir.

Sindirim sistemine yardımcı olur: Sindirim sisteminin düzgün çalışması vücuttaki diğer sistemlerinde düzgün çalışması için anahtar bir rol oynamaktadır. Sarı leblebide bulunan yüksek seviyedeki diyet lifleri ise bağırsak hareketliliğine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda, inflamasyonu ortadan kaldırır, kramp, şişkinlik ve kabızlık gibi rahatsızlıkları tedavi eder.

 Diyabete iyi gelir: Kan şekeri kontrolü herkes için önemlidir. Sarı leblebinin kan şekeri düzeyleri için tam bir dengeleyici olduğu kanıtlanmıştır. Sahip olduğu sağlam ve dengeli besin değerleri sayesinde çözünür lif seviyeleri doğrudan vücuda etki edebilmektedir. Böylece, vücudun insülin ve kan şekeri dengesini normal seviyelerde tutmaktadır. Diyabetik gelişimin önlenmesine de destek olmaktadır. 

Kilo vermeye yardımcı olur: Sarı leblebi hem çözünür ve çözünmez diyet lifi bakımından zengindir. Çözünür lif vücudun dışında (kolesterol içerir) safra ve sindirim sisteminde jel benzeri bir madde oluşturur. Araştırma çalışmaları çözünmez lifin, dışkı hacmini artırarak kabızlığı önlemeye yardımcı olduğunu göstermiştir. Böylece de, sindirim sistemi bozukluklarını ortadan kaldırır. Yüksek lif içeriği nedeniyle, sarı leblebi kilo kaybı hedeflenen diyetler için mükemmel bir gıda haline gelmektedir. İştah kontrolü için de etkilidir. 

Bağışıklık sistemini güçlendirir: Sarı leblebi tiamin, magnezyum ve fosfor gibi diğer sağlık için gerekli olan besinlerin yanı sıra eser miktarda manganez minerali için mükemmel bir kaynaktır. Manganez enerji üretimi ve genel bağışıklık sisteminin geliştirilmesinde hayati bir rol oynamaktadır.